košík

AMANDARI blog

Drevený nábytok z masívu, doplnky a tipy na darčeky

50. výročie TRIBU

13. 02. 2017

Oslavovali sme 50. výročie  TRIBU

TRIBU je belgická dizajnová značka outdoorového nábytku, skutočný high-end. Oslavovali 50. výročie založenia spoločnosti a my z AMANDARI ako ich predajca boli pozvaný. Celá akcia sa niesla v znamení tajomstva až do poslednej chvíle.

Stručne hodnotiť? SKVELÉ..

Od prvej sekundy po poslednú. Ohromil nás nový 2.000 metrový showroom, ktorý dodekorovali deň pred eventom. Tíško závidíme a snívame o takom tiež.

Stretli sme len krásnych a inšpiratívnych ľudí od majiteľov firmy , dizajnérov (Monica Armani s manželom, Pierogiorgio Cazzaniga) až po predajcov z celého sveta. TRIBU je rodinná firma a osobný aspekt a ľudský prístup k zamestnancom bolo cítiť všade.

Večerná party pre vyše 300 ľudí bola nezabudnuteľná.  Dizajn, atmosféra, hudba, jedlo, ľudia. A aby to bolo vierohodné, že se tam naozaj boli, zopár fotiek aj s nami. Zábava naozajská, posúďte sami.

 

IMG_0093 IMG_0106 IMG_0138 IMG_0142

Vrátili sme sa domov síce s bolesťou hlavy, ale plní inšpirácií, myšlienok a plánov na prichádzajúcu letnú sezónu. Nech je teda skvelá.

A ďakujeme že sme mohli byť súčasťou!

 

Laos

6. 01. 2017

Posledná krajina v mojom zozname krajín juhovýchodnej Ázie alebo Indočíny, kde som ešte nebola. Tam, kde sme ako deti na základnej škole povinne posielali peniaze v rámci Fondu solidarity (volali sme to „fond solidiriti“).

Laos nesklamal, prekvapení bolo naozaj dosť.

Keď Vás časník ráno v hoteli v Luang Prabang privíta po slovensky..  „ Dobré ráno, ja v lete pracovala v Bratislave, už 5 rokov“ – dokonca v mojej roky obľúbenej japonskej reštaurácii na Strakovej ulici.

Keď si starostlivo vyberieš, kam pôjdeš na masáž, lebo sú tam sympatické masérky a vo finále Ťa masíruje muž z dlhým malíčkom (znak že nepracuje v manuálnej sfére), naviac v motorkárskej bunde. Nevadí, hlavne, že to bola dobrá masáž.  Masáž v nádhernom koloniálnom dome, odkiaľ z poschodia počuješ ruch ulice, milujem to.

Prekvapili všadeprítomné „kosáky a kladivo“. Laos je ľudovo-demokratická republika, rovnako ako Vietnam. Ich prítomnosť na nádhnerných koloniálnych vilách bola pre mňa prekvapivá.

Prekvapil aj chlad, ráno okolo 16 C.  Nato sme trochu neboli pripravení, čo sa týka oblečenia. Lunag Prabang leží v najdmorskej výške 1000 metrov nad morom. Nevadí, zašli sme na nočný trh a zakúpili vkusné mikiny po 4 USD. Trochu sa síce ťažšie prevlieka cez hlavu, hlavne že je teplúčko. Preto na zopár fotkách pôsobím naozaj dosť “dogabaná”.

Mekong a zeleninové záhrady, ktoré ho lemujú. Nádhera, toto som ešte nikdy nevidela v taktomto rozsahu. Dokonalé organické políčka, kde v dokonaých zástupoch pestujú paradajky, balklažán, fazuľu, bylinky. Áno, použila som 2x slovo „dokonalé“ za sebou, ale také fakt boli. Neuveriteľne zelené záhrady.

Obrovská podpora domácich producentov a výrobkov, tlieskam.  Na trhoch, kde je množstvo stánkov a predajcov produktov z Číny, veľmi starostlivo označení predajcovia, ktorí ponúkajú lokálne výrobky. Nájdete podľa tabuľky s označením „ruka alebo mudra“. Tiež oceňujem, že bankomaty, ktoré sú na každom rohu, boli vkusne osadné v drevených domčekoch korešpondujúcimi s miestou architektúrov, čiže žiadne hyzdiče historického centra.

Nádherný program s názvom OCK POP TOK, čo znamenú v lao jazyku „východ stretáva západ“. Tlieskam opäť.

Čo v Luang Prabang odporúčam vidieť? Vodopády a jaskyne so sochami Buddhu na rieke Mekong. Trvá to síce 1,5 hodiny jazdy proti prúdu, stojí to ale zato. Vodopády som už videla všelikde vo svete, ale tieto ma zatiaľ očarili najviac. Typické budhistické chrámy alebo waty  sme absolvovali asi len dva. Boli tiež nádherné, ale keďže v Thajsku, Kambodži, Vietnami a Barme som ich videla pomerne veľa, nebol to môj hlavný záujem.

Jedlo je v zásade podobné s thajskou kuchyňou, ale určite nie lepšie. Cenové rozpätie od 2 USD na trhu až po drahé v hoteloch. Drahé víno.

IMG_9443 IMG_9501 Screen Shot 2017-01-08 at 12.49.31 Screen Shot 2017-01-08 at 12.40.14Laos má vlastnú menu KIP, ale cenu sú bežne prepočítavané na americké doláre. Nie je problém zaplatiť účet v stotisícoch. Inak jesť na trhu je rozhodne väčšia zábava ako v bezpečí hotela.

Staré vily z čias francúzskej koloniálnej éry. Úžasná architektúra a šarm. Ak by sa mi do Luang Prabang podarilo niekedy vrátiť, určite si zoberiem sprievodcu po architektúre mesta.

Laos v minulosti rezonoval neslávne aj ako producent ópia. Myslím, že túto komoditu vymenili za pestovanie kávy a musím povedať, že vynikajúcej.

Luang Pragang prekvapivo nie je lacné mesto, v porovnaní s Thajskom určite nie. Ubytovanie sa síce dá zohnať v guesthouse-och už od 7 dolárov, to by som ale asi neriskovala.  Doprava nie je veľmi rušná a pre cudzinca prebieha v tuk-tukoch, čo je 3 kolesová motorka, zvyčajne zúfalého pôvodu a stavu. Dohodnutá cena bola 5 USD z centra mesta do nášho hotela, cca 15 minút jazdy. Žiaden tuk-tuk túto cestu ale nevyšiel napriek pôvodným prísľubom šoférov, cenu ale nezľavili. V porovnaní z Thajskom ľudia nie sú takí pekní a ani usmievaví (možno to bude aj tým, že historicky ich okupovalo viacero národov).  Samozrejme, ani dostupnosť potravín a iného tovaru sa nedá s Thajskom porovnať.

Luang Pragang je ale mesto s neuveriteľným šarmom, je zalistované ako svetové dedičstvo UNESCO. Nádherná príroda, architektúra, unikátny Mekong. Treba sa pripraviť na veľa veľa chodenia. Komu poďakovať? Môjmu mužovi, ktorý to ako vždy všetko vymyslel a zorganizoval, potom zdraviu, že nesklamalo, a mojím topánkam TOMS, ktoré ma úžasne odniesli všade tam, kam som chcela.

 

Viera

 

IMG_9499 IMG_9334

 

 

 

 

 

 

IMG_9320

 

 

 

IMG_9415

toto zmamená “východ stretáva západ”.  A to v AMANDARI máme presne radi.

IMG_9421

Luxusný hotel, kosák a kladivo..

 

 

IMG_9575IMG_9300

FullSizeRender-1

Privátna plavba hore prúdom Mekongu.

 

FullSizeRender

Jesť na trhu je zábava.

 

IMG_9400

 

Jeseň v AMANDARI

24. 11. 2016

Aká bola jeseň v AMANDARI?

Plná zmien a môžeme povedať že plodná. Zmeny sme zaznamenali najmä v našom personálnom obsadní.

 

Začiatkom roka sme nahovorili Veroniku nech si oddýchne (aj s manželom) v Thajsku. To sme netušili, že vďaka tejto dovolenke nastúpi za pár mesiacov na ďalšiu, tento krát materskú dovolenku.. Nuž, každý si z Thajska priniesie niečo iné. A tak má malá Bibi už takmer 2 mesiace.  V AMANDARI už bola 2x a zdá sa, že sa jej páči. Aj nám sa veľmi páči. Na fotke aj so staršou sestričkou Angie, ktorá je nenahraditeľnou pomocníčkou nielen doma, ale aj u nás v showroome.

 Screen Shot 2016-11-24 at 17.27.42

 

V dôsledku týchto udalostí sme mierne zúfalé začali hľadať novú posilu a parťáka teamu. Prišla Tinka. Dlho sme ju mali vo vyhliadke, testovali, pozorovali. Všetko do seba zapadlo a od augusta je súčasťou AMANDARI teamu. Fajn nám padlo aj to, že si necháva povorit Tinka lebo pozíciu Maťka už máme obsadenú. Tinka je z hľadiska zamestnávateľa veľmi pozoruhodný úkaz: v pracovnej dobe neje/nekonzumuje žiadne jedlá, netelefonuje. Nie je na žiadnej sociálnej sieti.  Je príjemná, taktná, ovláda gramatiku, vie po anglicky.. Už sme si mysleli že je nadčlovek, ale uff.. fajčí. Ale každý máme niečo, nie?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aby toho nebolo málo, prišla k nám ešte aj Lola. Láska na prvý pohľad a z internetu! Je zvláštne, že  ma najskôr pobozkala Lola Marsh (skutočná) a vzápätí druhá Lola. Jej vek ani pôvod (na rozdiel od Loly Marsh) nie je celkom jasný. Lola okrem toho, že je/konzumuje naše cenovky je skvelým maskotom AMANDARI. Rada Vás privíta, posprevádza po showroome, postráži deti. Pokiaľ Vám nevadí, že budete celý chlpatý prípadne aj pooblizovaný.

IMG_7941

Takže AMANDARI  je “baby & dog friendly” a je nám tak dobre. Tešíme sa na zimu.

Za AMANDARI,

 

Viera

 

 

 

Byt s výhľadom/ PANORAMA CITY

5. 09. 2016

Dostali sme ponuku zariadiť byt s prekrásnym výhľadom naším nábytom. Jediná podmienka alebo obmedzenie bolo, že byť je určený na prenájom a nového nájomníka sme nepoznali. Nikto ho v tom čase nepoznal, bol to „pán neznámy“.

Kedže byt je situovaný v novom komplexe Panorama City na nábreží Dunaja, bolo zrejmé, že lokalita je skvelá. Tiež sa dalo predpokladať, že vhľadom na ceny týchto bytov bude aj prenájom predsa len vyšší ako bežný standard.

Čiže veľmi stručne: zariadiť byt pekne a pritom sa nevyhádzať s peňazí J. Nájsť rovnováhu medzi pekným a vkusným a cenovo dostupným.

V našich úvahách nám stále vychádzalo, že užívateľom bytu bude muž – manager (ospravedlňujeme sa za túto „gender discrimination“ , ale takto nám to stále nejako vychádzalo). Je teda zrejmé, prečo sme byt nazvali pracovne „pánsky“.

Domininantný  materiál v spálni aj v obývacej miestnosti je teak, čo sa nám do konceptu zadania „pánsky“.

Dodávatelia boli d-Bodhi a Ethnicraft, svietidlá sme vybrali od Vincent Sheppard.

Panoramacity-0071Panoramacity-0072Panoramacity-0103Panoramacity-0086IMG_0062IMG_7040

 

 

 

 

Môže byť takýto výhľad?

 

IMG_7041

Bytový dom Šoltésova 12 | Bratislava

1. 06. 2016

Projekt Šoltésova 12

 

Hoci showroom AMANDARI je na Galvaniho ulici, dušou sme staromešťania.. narodili sme sa v Starom Meste, vyrástli, sídlo firmy je v Starom Meste. Držíme s ním kontakt, sledujeme čo sa tam deje alebo nedeje (?), prežívmame všetky zásahy.

A preto nás zajímajú všetky kvalitné a zmysluplné projekty, akým je aj bytový dom Šoltésova 12. A sme pyšné, že môžeme byť jeho malou súčasťou. Kto zvažuje investíciu do kvalitného nového bývania s dušou, je to správna adresa. Nielen preto, že za projektom stoja ľudia, ktorým veríme, ale preto, že je to kvalitný projekt.

Nech sa páči:

Screen Shot 2016-06-01 at 22.12.10 Screen Shot 2016-06-01 at 22.12.34 Screen Shot 2016-06-01 at 22.12.49 Screen Shot 2016-06-01 at 22.13.07

 

Stoly z lávového kameňa

2. 04. 2016

V ponuke AMANDARI prevažujú dosiaľ stoly masívne, ktoré milujeme. Outdoorové stoly používajú aj iné materiály, ale nepíše sa to ľahko – outdoor tento rok výrazne zdražel.

Rozmýšlali sme, čo s tým.  Našli sme. STOLY Z LÁVOVÉHO KAMEŇA. Vaša predstavivosť zatiaľ ponúka pod slovom „lávové“ len masážne kamene alebo bridlicu na servírovanie jedla? Nevadí, to sa zmení :-)

Sú moderné, dizajnové, ale hlavne:

  • Bezúdržbové
  • Nezničiteľné
  • Odolné vysokým teplotným rozdielom, testované na -40 až +40C
  • Krásne dizajny, veľká škála výberu kameňa aj podstavcov
  • Cenovo prijateľné
  • Outdoorové

S novým nádejným dodávateľom sme najprv komunikovali. Potom sme sa stretli na výstave v Singapore. Potom som za nimi cestovala do Vietnamu. Well, príbeh celkom dramatický. Objednaný hotelový taxík neprišiel, náhodným taxíkom cesta trvala 2,5 hodiny oproti pôvodne plánovanej 45 min. Tým pádom som meškala, hladná smädná, vynervovaná. Taxikár nevedel ani slovo po anglicky (to sa aj očakávalo), ale že nevedel šoférovať a nepoznal cestu, čo sa už  neočakávalo.. Tiež ako človiečik z malého štátu nevieme celkom dobre prepokladať ako dopravne funguje mesto, ktoré má 12 miliónov obyvateľov. A rovnaký počet motocyklov asi..

IMG_4259

Okrúhle stoly sa dajú objednať do rozmeru 180 cm. Farbu topu si môžete zvoliť podľa ľubovôle sami.

IMG_4329

Obdĺžnikové stoly sa vyrabájú v rozmere do 300 cm. Okrúhle diameter 180 cm.

IMG_4330

Tento stôl sa vyrába až do 300 cm, outdoor.

 

 

Rokujeme.. Ja po 2,5 hodinovej ceste taxíkom po vietnamskom vidieku.

IMG_4333

Rokujeme

Takže výsledok: prišli sme, videli sme, nadchli sme sa, objednali sme. Takže už ich len netrpezlivo čakáme v AMANDARI showroome.  Tešíme sa. Čoskoro v AMANDARI.

 

Jedzite, pite, uživajte! (alebo Nebojte sa masívu)

26. 01. 2016

Máme radi masívny nábytok. Máme radi aj deti, aj dobré jedlo s rodinou alebo priateľmi.

Nič z toho sa nevylučuje, hoci naša skúsenosť po takmer 9 rokoch predávania masívneho nábytku je taká, že jeho údržbu rieši to takmer každý klient. Áno, aj muži :-)

Som šťastnou vlastníčkou masívneho jedálenského stolu z AMANDARI. Volá sa Fissure a je od dodávateľa d-Bodhi (snáď ste ani nečakali, že budem mať doma iný :-) . Jedávame doma často husi a kačky, hostíme priateľov, používame olivový olej, aj červené víno. Nikoho neobmedzujeme, ani deti fixkami kresliace obrázky. Nevadí, že vybehli mimo papiera..

Screen Shot 2016-01-26 at 13.53.12

 

Jeho údržba je viac ako jednoduchšia. Ja používam najjemnejší šmirglovací papier, 1 raz prejdem a odfúknem. Funguje nám to už roky, vyzerá po taktomto treatmente vždy ako nový. A pokiaľ by som mala pocit, že by si zaslúžil trochu viac, dá sa prešmirglovať celý a následne natrieť špecilálnym olejom (nájdete aj v AMANDARI osobitne na každú drevinu). Alebo len olivovým olejom a je ako nový. Kto by túžil predsa len po sofistikovanejšej údržbe, radi poskytneme viac info. Každý náš dodávateľ má prepracovaný systém ako nato.

Screen Shot 2016-01-26 at 13.53.29

 

Masívny nábytok je krásny, unikátny, má dobrú energiu ale najmä je ZDRAVÝ.

Screen Shot 2016-01-26 at 13.53.45

 

JEDZTE, PITE, UŽÍVAJTE ŽIVOT.

NEBOJTE SA PRITOM MASÍVU :-)

 

Viera/AMANDARI

 

 

 

 

 

 

Novoročný.. Happy New Year 2016

3. 01. 2016

A nový rok prišiel aj do AMANDARI a v mierne oslabenom zdraví sme ho aj patrične oslávili.

Teší nás, keď sme koniec roka strávili s fotkami, ktoré ste nám poslali od vianočných stolov z AMANDARI. Tiež sme dostali fotku psíka, ktorý si užíva dizajnovú búdku od nás. Najlepšia správa bola od otecka, ktorého syn prváčik číta iba v detskom hniezde (rock cabin) od nás.. Čo dodať? ĎA-KU-JE-ME..Baví nás chodiť aj po Slovensku a dostávať od Vás pozvania k Vám, aby sme sa prišli pozrieť, aké to máte doma, na chate, chalupe pekné s produktami z AMANDARI. Nuž, pekne sme sa pochválili..

Nebudeme bilancovať, ale plánovať by sa patrilo, nie?

1) definitívne zlepšiť prácu s architektmi. Výzva je to ťažká, ale budeme sa snažiť. Ak nejakého poznáte, sem s ním/ s ňou.

2) definitívne posilniť marketing a grafiku. Marketing nie je problém, ale efektívny marketing je problém :-) . Po 9 rokoch na trhu sme si povedali, že naozaj najvyšší čas trohu tu našu “vizáž” upraviť: newslettere, podpisové vzory, katalógy, návrhy billboardov, darčekové balenia atď.. skrátna nejaký coropate branding. Ak viete o nejakej skvelej spoločnosti, grafikovi, potešíme sa kontaktu.

 

Otvoríme asi až 11. januára, zladili sme sa so školskými prázdninami, ale nájdete nás na CHATE  (čítaj čete). Čiže čokolvek, treba nám písať, volať, nechať správu, sme v BA a rady prídeme. Našou novinkou je, že nájdete nás aj na Instagrame., snažíme sa držať krok s dobou.

 

Prvý event s názvom “Lúčime sa so starým rokom a s Vierou (ide to Thajska), vítame Nový rok a Veroniku (prišla z Thajska) sme naplánovali na 28. januára, ste všetci srdečene vítaní.

 

 

Prajeme Vám, aby ste strávili Nový rok v zdraví. Prajeme Vám nech je aj štastný a aby ste robili veci, ktoré Vás bavia.

Happy New Year 2016.

Viera

 

 

Október – zľava na postele

5. 10. 2015

Situácia v Európe sa nás bytostne dotýka. Čísla nepustia.. Ak to pôjde s prírastkom obyvateľstva takto ďalej, Európa a  európania ako národ v tradičnom ponímaní vyhynú. A to sa nebavíme sa o ďalekej budúcnosti. Neradostné videá s touto tematikou, založenou čiste na číslach a štatistike nájdete na webe.

Rozmýšlali sme, čo by sme mohli my ako AMANDARI pre túto nepriaznivú situáciu urobiť, ako pomôcť.  Postele! Zľava na postele!

Milí európania, množte sa. Radi k tomu prispejeme kvalitnými, masívnymi a krásnymi posteľami z dielne Ethnicraft. Tým, že sú masívne sú naviac ZDRAVÉ.

 

V posteli strávime jednu tretinu života, začíname aj končíte v nej deň. Tak nech stojí zato.

Počas celého októbra zľava 10% na všetky objednávky. Postele, ktoré nemáme vystavené v showroome vieme dodať do 4 týždňov.

 

Enjoy..

 

Screen Shot 2015-10-05 at 9.08.37

 

Naša najoblúbenejšia posteľ MADRA. V ponuke až po veľkost US size, materiál dub alebo teak. Postel sme mali už vystavenú u nás v showroome, vždy sa predala. Bežne na sklade v Belgicku.

 

 

 

 

Screen Shot 2015-10-05 at 9.11.17

Masívna posteľ Horizon. Kolekcia umožňuje dokúpiť aj nočné stolíky. V prevedení dub a teak.

 

ET Air bed?

 NOVINKA v ponuke Ethnicraft, dubová posteľ s názvom Air.

 

ET Light frame oak

Dubová posteľ s názvom Light Frame. V ponuke aj v teakovom prevedení.

Pracovné stoly, ako inak?

10. 09. 2015

Opät september, opäť pracovné stoly

Blog  s touto istou témou bol presne pred rokom (aj Vám tak čas beží?), môže sa zdať že nám dochádzajú námety, ale keď všetci naši dodávatelia predstavili medzičasom nové stoly.

Takže všetko novinky, nech sa páči:

 

Screen Shot 2015-09-10 at 8.25.25 Screen Shot 2015-09-10 at 8.26.27

Dizajnový výrobca  Mr. Marius už v súčasnosti zastrešený našim dodávateľom Ethnicraft. Stôl Origami v 3 farbách, všetko skladom, už si len vybrať. O tom, že je krásny a opisovať jeho línie snáď ani netreba..

 

 

Screen Shot 2015-08-30 at 20.19.48

 

 

Spomínate si z detstva na druh nábytku „sekretár”? tak ten je späť, opäť v podaní Mr. Marius

 

 

 

Screen Shot 2015-08-26 at 8.56.26

 

A nezaháľalo ani d-Bodhi, ich nové stoly sú skvelé. Študentská izba, pracovňa, hocikam..

 

Screen Shot 2015-09-03 at 13.54.35

 

A toto je pracovný stôl aktuálne z nášho showroomu.

 

 

IMG_2469

 

Tak Vám prajeme aby ste prežili všetky tie ranné a poobedné zápchy v pohode, rozvoz detí, krúžky atď. A pracujte so štýlom.

 

Vaše AMANDARI